اعلامیه مطبوعاتی بمناسبت کنفرانس اثرات سوی آلودگی ها بالای صحت عامه

چالش های محیط زیستی و بخصوص آلودگی هوا که در این اواخر با تاسف بنابر عواملی چون استفاده مردم از مواد سوخت فوسیلی مانند ذغال سنگ، چوب، رابر، تیل های بی کیفیت، افزایش بیش از حد وسایط نقلیه و جنراتور ها باعث افزایش آلودگی هوا شده و این مشکل مایه نگرانی شهروندان عزیز ما در شهر های بزرگ بخصوص کابل پایتخت کشور عزیز ما شده است.

آلودگی هوا بمثابه یک دشمن خموش و خطر ناک صحت و سلامتی مردم ما را به تهدیدات جدی مواجه ساخته و سبب افزایش امراض جسمی، روحی، نفس تنگی و حتی  مرگ و میر کودکان ناشی از اثرات سوء آلودگی هوا گردیده است.

اداره ملی حفاظت محیط زیست باورمند است که برچیده شدن مشکلات محیط زیستی بخصوص آلودگی هوا تنها مسوولیت این اداره نبوده بلکه همه ادارات ذیربط دولتی، غیر دولتی و همه مردم در یک جامعه در قبال آن مسوول اند. تجارب نشان داده که بدون هماهنگی و اقدامات مشترک، فایق آمدن به مشکلات محیط زیستی در یک کشور امکان پذیر نمی باشد .

برگزاری کنفرانس حاضر از سوی این اداره تحت نام ” اثرات آلودگی ها بالای صحت عامه” و اشتراک متخصصین محیط زیست، نمایندگان ادارات ذیربط، نهاد های ملی و بین المللی که در عرصه محیط زیست دخیل اند یک فرصت خوب برای تبادل افکار و شریک ساختن تجارب شان به منظور دریافت یک راهکار مناسب و ریشه یابی موانع و چالش های موجود، که مانع تحقق قوانین و برنامه های محیط زیستی در سطح کشور شده می باشد.

اداره ملی حفاظت محیط زیست از علمای کرام، متخصصین عرصه محیط زیست، اعضای جامعه مدنی، فعالین و رضاکاران محیط زیست، رسانه ها و خبرنگاران می خواهد تا تصامیم و فیصله های این کنفرانس را به آگاهی عامه مردم رسانیده تا باشد که آنان رسالت ملی و اسلامی شان را برای کاهش آلودگی ها ادا نموده و ما در آینده نزدیک شاهد یک محیط زیست عاری از آلودگی ها بخصوص آلودگی هوا باشیم.

 

اداره ملی حفاظت محیط زیست

Posted in announcements dari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *